Menu
Plan your visit
  • Fundatie Collection

    The Fundatie Collection is an accumulation of over 11,000 works of art from several separate collections. Read more about the Fundatie Collection.

    read more

  • Dirk Hannema

    Dirk Hannema, former director of Museum Boymans, brought the large collection of visual arts together in the 20th century.

    Read more

  • A selection of the collection

    Explore some of our collection on this page. Search by maker, technique, date of manufacture or enter a search term of your own.

Terug naar collectie

Paul Citroen

Op de Sint-Pietersberg, Maastricht

  • Op de Sint-Pietersberg, Maastricht
  • Tijdens een verblijf in het Zwitserse La Sarraz in 1937 ontdekte Citroen opnieuw de volle potentie van het landschap voor zijn kunst. Dat dit in het bergachtige Zwitserland gebeurde en niet in het vlakke Nederland, heeft alles te maken met het feit dat Citroen een hekel had aan de dwingende kracht van de horizon. Thuis in Wassenaar, waar hij in 1936 met vrouw en kind naartoe was verhuisd, zou hij dan ook niet de Hollandse weilanden tekenen en schilderen, maar zich bijna exclusief bezighouden met het bosgezicht, waarin de horizon afwezig is. - Afkomstig uit: R. Keuning & F. Hoekstra, Paul Citroen (1896-1983) Tussen modernisme en portret, Uitgeverij WBOOKS: 2008.
  • Paul Citroen
  • 1957-09-14
    • geheel hoogte: 50.0 cm
    • geheel breedte: 37.0 cm
  • gemengde techniek op papier
  • Museum de Fundatie (collectie Provincie Overijssel), Zwolle en Heino/Wijhe
  • 9000004598