Menu
Plan your visit
  • Fundatie Collection

    The Fundatie Collection is an accumulation of over 11,000 works of art from several separate collections. Read more about the Fundatie Collection.

    read more

  • Dirk Hannema

    Dirk Hannema, former director of Museum Boymans, brought the large collection of visual arts together in the 20th century.

    Read more

  • A selection of the collection

    Explore some of our collection on this page. Search by maker, technique, date of manufacture or enter a search term of your own.

Terug naar collectie

Alphons Freijmuth

Portret van Pieter Holstein

  • Portret van Pieter Holstein
  • Een geportretteerde die lijkt op een stripfiguur, bloemenbehang dat verwijst naar de decoratieve schilderijen van Matisse en in de linkerbovenhoek een abstract mini-schilderijtje à la De Stijl: dit is een werk dat karakteristiek is voor schilders van de Nieuwe Figuratie. Deze schilders waren zeer geïnteresseerd in de kunstgeschiedenis en meenden dat alle stromingen en kunstenaars uit het verleden van betekenis waren. Ze citeerden daarom bekende schilders of schilderijen in hun eigen werk. Vaak brachten ze daarmee verschillende stijlen samen op één schilderij. Ook Alphons Freijmuth liet zich hierdoor leiden. Vooral in de jaren zeventig combineerde hij verschillende citaten uit de kunstgeschiedenis in kleurige schilderijen. Dikwijls benadrukte hij in deze periode het platte vlak van het schilderij. Dit werk is daar een mooi voorbeeld van. De geportretteerde kunstenaar Pieter Holstein, die ook tot de kunstenaars van de Nieuwe Figuratie behoorde, is hier tegen een zeer decoratieve achtergrond afgebeeld. Er wordt geen perspectief gesuggereerd waardoor het gesloten, platte karakter van het schilderij wordt benadrukt. Tekst voor Favorietenboek 2005 door Gerdien Verschoor
  • Alphons Freijmuth
  • 1972
    • hoogte: 100.0 cm
    • breedte: 120.0 cm
  • acryl op doek
  • Museum de Fundatie, Zwolle en Heino/Wijhe
  • 0000002074