

- Vanaf: 16 november 2024
- Tot en met: 06 april 2025
- Locatie: Kasteel Het Nijenhuis
Cristina Flores Pescorán - Echoes of Ancestors
In Echoes of Ancestors verbeeldt Flores Pescorán een magische familiemaaltijd met haar grootouders. Door een meeslepende selectie van tekeningen, video's, poëzie en textielinstallaties nodigt de tentoonstelling het publiek uit in een ruimte die het verleden met het heden vervlecht via een dialoog tussen verschillende generaties van Flores Pescoráns familie. Echoes of Ancestors is de eerste solo museale tentoonstelling van Cristina Flores Pescorán (geb. 1986, Peru) in Nederland.
Foto: Kasper Veenstra
Echoes of Ancestors is een diep persoonlijke reis die familie-erfgoed en geschiedenis verbindt met tradities. Door een meeslepende selectie van tekeningen, video's, poëzie en textielinstallaties nodigt de tentoonstelling het publiek uit in een ruimte die het verleden met het heden vervlecht via een dialoog tussen verschillende generaties van Flores Pescoráns familie.
In de tentoonstelling verbeeldt Flores Pescorán een magische familiemaaltijd met haar grootouders. Hierin komen vragen en ervaringen over migratie, verbinding met de omgeving en haar gezondheid samen. Flores Pescoráns presentatie is geïnspireerd door oude waarzeggerijpraktijken uit de Mochica-cultuur in Noord-Peru, daterend van 200 tot 850 na Christus, waar zij vandaan komt. In de waarzeggerijpraktijken van de Mochica-cultuur spelen planten en zaden een belangrijke rol. In dit tapijt van herinnering en heling verwerkt Flores Pescorán Moche-bonen (pallares) en inheemse katoen, en soursop (guanabana) bladeren, allemaal belangrijke culturele symbolen in de Mochica-cultuur. Moche-bonen (pallares) zijn essentieel in de Noord-Peruaanse keuken en worden gebruikt in waarzeggerij- en genezingsrituelen. Inheemse katoen, bekend als de fijnste en meest duurzame, wordt de Zijde van Zuid-Amerika of het Witte Goud van Peru genoemd. Oorspronkelijk afkomstig uit Noord-Peru, is het milieuvriendelijk en traditioneel gebruikt voor stoffen, rituelen en volksgeneeskunde. Soursop, een vrucht uit Noord-Zuid-Amerika, staat bekend om zijn medicinale voordelen en wordt vaak gepromoot als een mogelijke kankerbehandeling.
Foto: Cristina Flores Pescorán
Kanker genezen met katoen, dansen met soursop-bladeren en pallares lezen aan tafel zullen allemaal deel uitmaken van deze magische familiemaaltijd.
Echoes of Ancestors is onderdeel van de Fundatie Future Factory, het laboratorium van Museum de Fundatie. Multidisciplinaire makers gaan hier op zoek naar de hartslag van de tijd. Welke thema’s bepalen de toekomst?
- Vanaf: 16 Nov 2024
- Tot en met: 06 Apr 2025
- Locatie: Kasteel Het Nijenhuis
Bekijk ook deze tentoonstellingen
-
Beeldentuin
bij Kasteel het Nijenhuis
Kasteel Het Nijenhuis -
Fundatie Collectie: REMIX
Nieuwe perspectieven in het Kasteel
Kasteel Het Nijenhuis -
Fundatie Collectie: REMIX
-
Museum Murals
Street art door Kenneth Letsoin & ONUR
Museum de Fundatie te gast -
JONATHAN VAN DOORNUM
Dark There, Joyful Here
Museum de Fundatie -
PROTO: Jack Brandsma & Hester Oerlemans & studenten
(OP)NIEUW
Kasteel Het Nijenhuis -
De held, de schurk en de waarheid
Een theatrale tentoonstelling van de styrofoam beelden van Folkert de Jong
Museum de Fundatie -
Fundatie Collectie: 80 jaar vrijheid